Już teraz umów się na wymianę opon na zimowe
Już teraz umów się na wymianę opon na zimowe
Zimowe warunki wymagają od nas nie tylko większej wyobraźni i refleksu na drodze, ale także specjalnego przygotowania samochodu to jazdy. Jednym ze standardowych zabiegów przygotowujących do niższych temperatur jest zmiana opon z letnich na zimowe. Zazwyczaj czekamy z tym na ostatnią chwilę. Rzadko pamiętamy, aby wcześniej sprawdzić stan naszych opon zimowych oraz o zatwierdzeniu terminu na ich wymianę. Trzeba o tym pomyśleć już teraz, aby kiedy spadnie pierwszy śnieg uniknąć stresu i czekania w ogromnych kolejkach.

Warunki drogowe w zimie są dużo trudniejsze niż w okresie letnim. Przyczepność znacznie spada na zaśnieżonej czy nawet mokrej nawierzchni. Ponadto parametry opon letnich sprawiają, że przy temperaturze poniżej 7°C ich osiągi są gorsze.

Opony zimowe zmniejszają ryzyko aquaplaningu dzięki swojemu specyficznemu kształtowi, ułatwiającemu odpływ wody spod opony. Mają lepszą przyczepność i świetną motorykę dzięki większej niż w oponach letnich głębokości rzeźby bieżnika. Co jeszcze gwarantuje nam zimowa opona?

Przede wszystkim więcej niezależności, opona zimowa gwarantuje nam głównie większą mobilność w każdych warunkach pogodowych, co przekłada się na więcej bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo, a przede wszystkim myślenie o nim jest naprawdę bardzo ważne, a kosztuje nas niewiele. Cztery opony zimowe często odpowiadają zaledwie ok. 1,5% do 3% wartości Państwa pojazdu. Opony zimowe zmniejszają ryzyko wypadku w okresie jesienno zimowym, powodują znacznie krótszą drogę hamowania. Każda opona zimowa ma większe (głębsze) nacięcia wzorku bieżnika, co zapobiega przede wszystkim zjawisku „aquaplaningu"

Aquaplaning jest zjawiskiem w którym opona podczas jazdy na mokrej nawierzchni traci przyczepność z podłożem. Aquaplaning jest spowodowany tworzeniem się warstwy wody (wodnego klina) między oponą, a jezdnią. Wskutek czego kierujący może utracić kontrole nad pojazdem, a jego samochód wpadnie w poślizg.GUMMI SERWIS oferuje swoim klientom:

-opony zimowe w promocyjnych cenach - do kompletu (4szt) opon prezent (drapaczka lub zapach samochodowy)
- felgi: aluminiowe i stalowe z rabatem
- wycieraczki samochodowe
-prostowanie, spawanie i malowanie felg,
-pompowanie azotem,
-kompleksowa obsługa systemów kontroli ciśnienia w oponach (czujniki TPMS)
-chemia i akcesoria samochodowe
-akumulatory, części samochodowe
-depozyt opon, możliwość sezonowego przechowywania opon i kół

Wszystkim naszym klientom gwarantujemy sprawną, miłą i profesjonalną obsługę. Dzięki naszemu wykwalifikowanemu personelowi oraz wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu usługi na najwyższym poziomie.
W przypadku problemu doboru odpowiednich opon służymy wszelką pomocą. Wystarczy przyjechać do naszego serwisu, a my zajmiemy się całą resztą.