Zmiana opon z zimowych na letnie
Zmiana opon z zimowych na letnie
Kiedy zmienić opony z zimowych na letnie?


Zbliża się wiosna, a wraz z nią przyszedł moment na zmianę opon na letnie. Jest to konicznosć jeżeli chcesz sobie zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy.

W okresie poprzedzającym zmianę opon na letnie, pogoda jest zazwyczaj bardzo zmienna. Czasem pada śnieg, a są dni kiedy słonko grzeje i temperatura potrafi być niewiele niższa niż latem. Nie łatwo jest więc dobrać odpowiedni moment wymiany. Producenci opon przestrzegają, że letnie opony tracą swoją włściwości ponizej 7 stopni. Nawet gdy w dzień panuje plusowa temperatura to w nocy czy nad ranem, temperatura często jest bliska zera, albo nawet ujemna. W związku z tym, nawet jeśli w południe temepratura przekroczy 7 stopni, to nie znaczy że czas zmienić opony. Ryzyko jest zbyt duże.

Mówi sie,że opony zimowe bardzo szybko się zużywają w temepraturze poniżej 7 stopni. Nie popadajmy jednak w przesadę, zmiana tydzień czy dwa później, nie wpłynie istotnie na ich zużycie przy małym przebiegu.

Kiedy dojdzie już do zmiany ogumienia, należy pamiętać o kilku zasadach. Opony letnie, które zakładasz do samochodu, powinny być w dobrym stanie. Minimalna wysokość bieżnika to 1,6mm- jeśli będzie zbyt mocno zużyty, to opona nie będzie się trzymać nawierzchni. Zwiększy się droga hamowania, a wraz z nią wzrośnie ryzyko wpadnięcia w poślizg na warstwie wody. Jeśli się na tym nie znasz zgłoś sie do nas a my doradzimy Ci dobry wybór.

Posiadamy duży wybór opon letnich używanych i nowych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zmiana opon to konieczna czynność, której musisz dokonać dwa razy w roku. O ile w przypadku "zimówek" lepiej być przezornym i założyć je przy pierwszych oznakach zimy, to z letnim ogumieniem powinno się poczekać dłuzej. Niestety zima w polskich warunkach lubi długo sie utrzymywać i często wraca, mimo wszechobecnej wiosny. Zanim się więc zdecydujesz na ten krok, upewnij się, że to jest odpowiedni moment. Tylko tak zapewnisz sobie komfortową i bezpieczną jazdę.

ZAPRASZAMY DO NASZEGO SERWISU!!!
Wiosna tuż tuż :)